Park Bahçe Temizleme, Bakım-Onarım Çalışmalarımız

Park Bahçe Temizleme, Bakım-Onarım Çalışmalarımız

      Sokak aydınlatması kapsamında Eyüp Sultan Mahallesi Atatürk Bulvarı yolu üzerine 41 adet, Kent Meydanı çevresine 28 adet, PTT önündeki parka 6 adet, Eyüp Sultan Mahallesi Sahil Gezinti Yoluna 45 adet olmak üzere toplamda 120 adet aydınlatma direği lambaları ile birlikte halkımızın kullanımına sunulmuştur.

      Orhangazi Mahallesi Atatürk Bulvarı yolu üzeri PTT önüne 105 m uzunluğunda 1,5 m yüksekliğinde taş duvar örülmüş olup alanın peyzaj çalışması yapılmış, kamelya ve oturaklar monte edilerek halkın kullanımına sunulmuştur.

      Orhangazi Mahallesi kapalı Pazar yerinin üst saçlarını boyama çalışması yapılmıştır.

      Orhangazi Mahallesi, Eyüp Sultan Mahallesi ve Terice Deresi mevkii Millet Bahçesi alanlarında bulunan iskelelerin bakım ve onarımları ekiplerimizce yapılmaktadır.

      Orhangazi Mahallesi Sol Sahil baraj gölü kenarına işçiliği bizzat belediye ekiplerimiz tarafından yapılan dekoratif ahşap çit yapılarak monte edilmiştir.

      Merkez mahallelerimizde yeşillik açısından eksikliği bulunan bölgelere daha yeşil bir Ayvacık için 2.300 adet fidan dikimi yapılmış ve 4000 m2 alanın çim bakımı periyodik olarak devam etmiştir.

      Orhangazi Mahallesi ve Eyüp Sultan mahallesinde bozuk olan yolların parke tamir çalışmaları ivedilikle yapılmakta, Eyüp Sultan Mahallesi Molla Gürani Sokak, Şehit Er Adem Durmuş Sokak, Muhtar Dursun Doğan Sokakta ve Porsuk Tepe mevkiinde 200m uzunluğunda yeni parke çalışması yapılmıştır. Ayrıca 2023 Eylül ayı itibari ile Orhangazi Mahallemizde parke yenileme çalışmalarımız başlamıştır.

      Orhangazi Mahallesi Kent Meydanında ve çevresinde genel bakım ve onarım yapılarak içerisinde bulunan şadırvanın arızalı muslukları tamir edilerek yenileri ile değiştirilmiş ve meydanda bulunan sütunların onarımı yapılarak boyama işlemi yapılmıştır.

      Atatürk Bulvarı yolu üzerinde bordur yenileme ve boyama çalışmalarımız tamamlanmıştır.

      Eynel Köprüsünün çevre bakımı ve onarım çalışmaları yapılmış ayrıca köprü ayağına Samsunspor Kulübünün amblem çalışması yapılmıştır.

      Terice Deresi Mevkiine Millet Bahçesi Projesi kapsamında belediye ekiplerimiz tarafından kamelya, şömine, barbekü, banklar  ve çeşme yapılmış ve monte edilmiştir. Alanda ağaç budama, kanal temizliği yapılmış, her gün rutin bir şekilde temizlik ekiplerimizce yapılmaktadır.

      Orhangazi Mahallesindeki Çatak Dersini temizleme çalışması yapılmış, çevresindeki Işıklandırma direkleri ve elektrik tesisatı yenilenmiştir. Ayrıca Çatak Deresi üzerindeki asma köprünün halatlarının yenileme çalışması yapılmıştır.

      Orhangazi Mahallesinde deniz mahsulleri satışı yapılabilmesi için ekiplerimizce tezgah çalışması yapılmıştır.

      Merkezimizde bulunan özel halk otobüsü durağının çevre düzenlemesi yapılarak ekiplerimiz tarafından kamelya yerleştirilmiştir. Ayrıca ilçemizde bulunan tüm durakların bakım ve onarım çalışması yapılmaktadır.

      Kaymakamlık hizmet binasının tamirat ve dış boyama işlemi ekiplerimizce yapılmıştır.

      Eyüp Sultan Mahallesi Sahil Gezinti Yolunun yapım aşamasında yol stabilize kaplaması, kamelyalar, iskeleler, peyzaj çalışması, WC, Bebek Bakım Odası, Mescit ve 2 adet satış reyonu yapımı ekiplerimizce yapılmıştır.

      İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binasının tadilat çalışmaları ekiplerimizce yapılmış ayrıca hizmet binası önüne sıcak asfalt yama çalışması yapılmıştır.

      Orhangazi Mahallesinde bulunan Keyf-i Seyyah evinin tadilat çalışması ve ek hizmet binası inşaatı, wc’si ekiplerimizce yapılmış halkımızın hizmetine sunulmuştur.

      Belediyemiz temizlik ekipleri tarafından ilçemiz genelinde günlük rutin çöp toplama işlemi titizlikle yapılmaktadır. Ayrıca tüm çöp konteynerleri boyanarak bakterilere karşı dezenfekte edilerek anti bakteriyel hale getirilmiştir. 

      Sokak, Park, bahçe ve çevre temizliği ekiplerimiz tarafından rutin bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca Merkez mahallelerde mezarlık temizleme çalışması yapılmıştır.

      Orhangazi Mahallesi sahil kenarı boyunca çöp ve ot temizleme çalışması ekiplerimizce tapılmıştır.

      Kış aylarında vatandaşlar tarafından belirli noktalara bırakılan küllerin toplama çalışmaları ekiplerimizce yapılmaktadır.

      İlçemizdeki vatandaşlarımıza temiz bir çevre sunmak için İlçe genelinde her yıl bahar temizliği yapılmaktadır.

      İlçemizde vatandaşlarımızın hem sağlığı hem de rahatı için yaz aylarında rutin sinek ve böcek ilaçlama işlemi yapılmıştır.

      Yol kenarlarındaki meyve ağaçlarının böcek ve haşerelerden korunması için ilaçlama ve gübreleme çalışmaları yapılmıştır.

      İlçemiz genelinde yol üzerinde bulunan ağaçların budama ve kaldırım kenarlarını temizleme çalışması yapılmıştır.

      Eski Canlı Hayvan Pazarı ile Okur Petrol arasında elektrik tellerinin altında kalan ağaçların kesim işlemi yapılmıştır.

      İlçemiz Atatürk Bulvarı yolu üzeri İlçe Jandarmadan başlayarak Orhangazi Mahallesi Su Sporları Merkezi önüne kadar olan yolda greyder ile temizlik çalışması yapılarak yol tazyikli su ile yıkanmıştır.

      İlçe merkezimizde bulunan umumi Wc’lerin komple bakım ve onarımları yapılarak halkın hizmetine sunulmuştur.

      İlçe genelindeki dere kenarlarında, park ve bahçelerde, kurum binalarının bahçelerinde bulunan otları temizleme, ağaç budama çalışması yapılmış, yabani otlar ile dikenlerin kurutulması yönünde ilaçlama çalışmaları yapılmıştır.

      Eyüp Sultan Mahallesi Sahil Gezinti Yolunun yapım aşamasında ot temizleme, ağaç budama, alt yapı çalışmaları ( Su şebekesi, ana elektrik hattı), ırmak içi ve çevresinde temizlik ekiplerimizce yapılmıştır.

      İlçemiz merkezinde bulunan muhtelif yol kenarlarındaki kanalların temizleme işlemi yapılarak olası heyelan durumuna karşı önlem alınmıştır.

      Terice Mahallemizden bir vatandaşımızın talebi üzerine tarlasına atılan çöplerin toplama çalışması ekiplerimizce yapılmış, çöp atmak yasaktır tabelası monte edilmiştir.

      Merkez Mahallelerimizde altyapı çalışmaları kapsamında gerekli görülen yerlerde mazgal temizleme, loger kapağı yenileme çalışması yapılmıştır.

Bu Duruma Ait Diğer Projeler