Turistik Mekanlar

2 yıl önce
Turistik Mekanlar
 • Barajlar

  2 yıl önce

   


 • Cennet Şelaleleri

  2 yıl önce
 • Kirazlık Adasıı

  2 yıl önce

  KİRAZLIK ADASI

       Eski adı zevgar adası olarak bilinen kirazlık adası 1975-1981 yılında yapılan Suat uğurlu barajı sularının bölgeyi kaplaması sonu oluşan bir adadır. Göller içinde tek ada olma özeliği taşıyan Kirazlık Adası eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yaparak ilçemize gelen turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

 • Tarihi Ahşap Camiiler

  2 yıl önce

  TARİHİ AHŞAP CAMİLER

        Tarihimizi unutmayan bir ilçe olarak geçmişle günümüzün buluşması adına koruma altına alınarak günümüze kadar gelen birçok ahşap camilerimiz bulunmaktadır. İlçemizde sadece 12 tane günümüze kadar gelen ahşap camii kalmıştır. Çamalan Mahallesi Ulubelen Camii en eski 200 yıllık camidir.

   

  Bu ahşap camiler;

  Ardıç Mah. Camii                                                      Kazancılı Mah. Camii,
  Tiryakioğlu mah. camii                                            Yeniköy Mah. Camii, 
  Karşı Döngel Mah. Camii                                         Çamalan Mah. Ulubelen Camii
  TericeMah.  Camii                                                    Kabakalık-Keskinoğlu Mah. Kaltuman Camii
   Gülpınar Mah.Balavur Camii                                  Kabaklık Abaşlar Mah. Mutular Camii
  Gürçam Mah. Camii                                                
  Kabaklık Lazlar Mah. ( Tacalan)

 • Samsunum 2 Gemisi

  2 yıl önce

  Büyükşehir Belediyemizin tarafından  ilçemiz turizmine yönelik 100 kişilik taşıma kapasitesi bulunan Samsunum 2 Gemisi  Eynel köprüsü ile kirazlık adası arasında panoramik gezi turları için Suat Uğurlu Baraj Gölüne indirilmiş ve İlçemize gelen yerli ve yabancı turistlerimiz için faaliyettedir. 

 • Doğa Evleri

  2 yıl önce
                   2010 Yılında Orta Karedeniz Kalkınma Ajansı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği’nden sağlanan hibe destekleri ile inşa edilen Doğa Evleri Projesi ile ilçe merkezinde şehre hakim bir tepe üzerinde konuşlandırılan 7 adet Doğa Evleri  (bungalov evler) yapılmıştır. Bu evler tamimiyle doğa ile iç içe kırsal bir alandadır. 2020 yılında belediyemizin bünyesine kazandırdığı Doğa Evlerine ek olarak 1 adet restoran ve 1 adet ahşap konuk evi yapılmıştır. Yeniden canlandırılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.
 • İskele Kafe

  2 yıl önce

  Orhangazi Mahallesi sağ Sahilde Samsunum2 Gemisinin yanında bulunan İskele Kafe yerli ve yabancı misafirlerimize doğa ile iç içe kaliteli hizmet sunmaktadır.

 • Keyf-i Seyyah Evi

  2 yıl önce

  Keyf-i Seyyah Evimiz

  İlçemizin en güzel noktalarından birinde Orhangazi Mahallesi Sol Sahildeki Karavan Parkta  her yaştan vatandaşımızın ve misafirlerimizin keyifli ve huzurlu zaman geçireceği, kitap okuyup, sohbet edebilecekleri, günlük hayatın stresinden arda kalan zamanlarda keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayan, tamamen ağaç kütüklerinden inşa edilerek tasarlanmış, doğal yaşamın bir paçası olan Keyf-i Seyyah Evimiz hizmet vermektedir. Keyf-i Seyyah Evimizde tamamen organik ilçemize özgü yemeklerin sunumu yapılmaktadır. Toraman ekmeği ile yapılan Ayvacık Tostu, Tamamen organik Ayvacık Çökeleği, Ayvacık Menemeni ve daha bir çok organik yiyeceklerimiz mevcuttur.Keyf-i Seyyah Evimiz de Muhteşem Doğa Manzarası Eşliğinde Tamamen Organik Köy Kahvaltısı Yapılmaktadır.

  Doğanın tam içinde yeşille beraber kahvaltılarınızla birlikte hoş sohbetinizi yapacağınız muhteşem bir mekan olan Keyf-i Seyyah Evimizde siz misafirlerimizi bekliyoruz.

 • Kent Meydanı

  2 yıl önce

  İlçenin Turizm Bölgesi İlan edilmesiyle birlikte ivedilikle yapılması gereken projelerden biri olan Kent Meydanı Projesi hayata geçirildi. Bu proje ilçeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin dinleneceği, oturup çaylarını yudumlayacağı ve sosyal alanlarının daha da genişlemesine vesile olacak. Sahil parkının devamı olarak yapılan Kent Meydanı Projesinin içinde saat kulesi ve şadırvan da bulunmaktadır. Kent Meydanı Projemiz Kapsamında Eksiğimiz Olan Şehitlik Anıtının Yapımı Tamamlandı. Halkın ve Misafirlerin Oturabilecekleri Kamelyalar Oluşturuldu. İlçemizi Ziyarete Gelen Yerli ve Yabancı Turistler için Karavan Park Yapıldı. Sosyal Aktivitelerin Yanı sıra Resmi Ve Özel Törenlerin Düzenlendiği Alanlar Oluşturuldu. Kent Meydanı Çevresine Peyzaj Çalışmaları Yapılarak Ağaçlandırılıp Çimlendirme Çalışmaları Tamamlandı. Işıklandırma Çalışmaları Tamamlandı

 • Şehitlik Anıtı

  2 yıl önce

  Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık

          İlçemiz Meydanında Anıt Eksikliğimizi Gidererek, 15 Temmuz Şehitlerimizi ve İlçemizdeki kahraman şehitlerimizin anısını yaşatmak ve isimlerinin hatırlanmasını sağlamak Diğer Yandan resmi ve özel törenlerinde düzenlenmesi amacıyla İlçemiz Sağ sahildeki Kent Meydanına Şehitlik Anıtı projemizi hayata geçirdik.

   

 • Ayvacık Yazısı

  2 yıl önce

  Turizm Bölgesi olmamız sebebiyle İlçemizi sembolize edecek içinde Turizm Bölgesi Lalesini ve kırmızı bir kalp şeklini anımsatan Ayvacık yazısını İlçemiz Orhangazi Mahallesi Sağ sahile monte edildi. Keyf-i Seyyah Evimizin hemen yan tarafına monte edilen Ayvacık yazısı gelen misafirlerimizin ilgi noktası konumundadır.

 • Asma Köprü

  2 yıl önce
 • Sahil Gezinti Yolu

  2 yıl önce

  Sahil Gezinti Yolu Projemiz;

  ØEyüp Sultan Mahallemizin kıyı sahil şeridi boyunca yapılan projemizin, bulunduğu alanın orijinal yapısını bozmadan içerisinde; Sosyal alanlar,  mesire alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, rekreasyon alanları, balık tutma iskeleleri, engelli vatandaşlar için sosyal etkinlik ve aktivite alanları,  seyir terasları yapılmıştır.

  ØBelediyemiz tarafından hazırlanan Suat Uğurlu Baraj Gölü Sahil Gezinti Yolu Projemiz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca onaylanmıştır.

  Ø Belediyemiz ve DOKAP işbirliği ile yapılmıştır.

  ØProje Tutarı: 3.568.387 TL

  ØFinansman (%40) :1.427.355 TL

  ØProjemizin yapıldığı alanda; ot temizleme, ağaç budama, alt yapı çalışmaları, ırmak içi ve çevresinde temizlik, yol stabilize kaplaması, iskele yapım çalışması, kamelyalar, peyzaj çalışması, ışıklandırma, WC, Bebek Bakım Odası ve Mescit yapımı Belediye ekiplerince yapılmıştır. Halkımızın hizmetine sunulmuştur.
 • Eynel Köprüsü

  2 yıl önce
 • Sağ Sahil

  2 yıl önce

  Halkımızın hem görsel beğenisine hem de kullanımına kazandırmak için projelendirdiğimiz sahil rekreasyon alanı projemiz ilçemizin doğal güzelliğinden halkımızın daha fazla istifade edebilmesi için atılmış önemli bir adımdır. Projemizde yer verdiğimiz sahil yolu artık halkımızın vakit geçirebileceği, ilçemizin doğal manzarasını seyredebileceği, sosyal hayata canlılık katan önemli bir mekandır. Bunun yanı sıra eksikliğini hissettiğimiz fitness alanını halkımızın hizmetine sunduk. Bu sayede sahilde keyifli vakit geçirmek isteyen halkımız aynı zamanda kondisyon aletlerinden yararlanarak spor yapabilmektedirler. Ayrıca sahil şeridi çevresinde yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları projemizin görsel boyutuna önemli katkılar sağladı.  Doğayla ve yeşil ile iç içe olan ilçemizin bu özelliğini korumak ve geliştirmek amacına hizmet eden bu çalışmamız projemizin önemli bir parçası oldu.

 • Sol Sahil

  2 yıl önce

  Halkımızın hem görsel beğenisine hem de kullanımına kazandırmak için projelendirdiğimiz sahil rekreasyon alanı projemiz ilçemizin doğal güzelliğinden halkımızın daha fazla istifade edebilmesi için atılmış önemli bir adımdır. Projemizde yer verdiğimiz sahil yolu artık halkımızın vakit geçirebileceği, ilçemizin doğal manzarasını seyredebileceği, sosyal hayata canlılık katan önemli bir mekandır. Büyükşehir Belediyemizin de katkıları ile Baraj gölümüze indirilen Samsunum 2 Gemisi Sol Sahilimize canlılık katmıştır. Eksikliğini hissettiğimiz çocuk  oyun parkları ve  fitness alanını halkımızın hizmetine sunarak Bu sayede sahilde keyifli vakit geçirmek isteyen halkımız hem çocukları oyun parklarından aynı zamanda kendileri de kondisyon aletlerinden yararlanarak spor yapabilmektedirler. Ayrıca sahil şeridi çevresinde yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları projemizin görsel boyutuna önemli katkılar sağladı.  Doğayla ve yeşil ile iç içe olan ilçemizin bu özelliğini korumak ve geliştirmek amacına hizmet eden bu çalışmamız projemizin önemli bir parçası oldu.