Sosyal Belediyecilik Çalışmalarımız

Sosyal Belediyecilik Çalışmalarımız

Bizim gayemiz ilçemizdeki yaşam kalitesini arttırmak, muhtaçlara yardım elini uzatmak, kadınlara ve gençlere aktivite alanları kazandırmak ve onların geleceğe ümitle bakmalarını sağlamaktır.  Gayemiz insana yatırım yapmak, insanımıza fırsat eşitliği sunmaktır.

- Ev Yapımı Yardım Projemiz
- Eşya Yardımı Projemiz
- Giyecek Yardımı Projemiz
- Yiyecek Yardımı Projemiz
- Engelli Vatandaşlarımıza Yardım Projelerimiz
-Hasta Vatandaşlarımıza Yardım Projemiz
-Sokak Hayvalarımıza Yönelik Yaptığımız Çalışmalarımız
-Sel Afeti Olan Bölgelerimize Yaptığımız Yardımlarımız
-Cenaze Hizmetleri Çalışmalarımız
-Ücretsiz Ulaşım Hizmetlerimiz
-Özel Gün ve Haftalarda Yaptığımız Çalışmalarımız


EV YARDIMI PROJEMİZ

Belediyemiz ve Hacı İsmail Öztürk Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde evleri oturulamaz halde olan;

Belediyemiz ve Hacı İsmail Öztürk Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde evleri oturulamaz halde olan;

ilk etapta 15 vatandaşa sosyal belediyecilik anlayışı ile yeni ev yapımı projesi başlatılmış ve evlerin yapımı tamamlanmıştır.

2. Etapta ise 15 vatandaşa ev yardımı için çalışmalar başlatılmış ve evlerin yapımı tamamlanmıştır.

3. Etap ta ise 20 vatandaşa ev yardımı için çalışmalar başlatılmış ve evlerin yapımı tamamlanmıştır.

Önümüzdeki 2 yıl içerisinde ihtiyacı olan vatandaşlar belirlenecek ve ev yardımları devam edecektir.  


   GIDA YARDIMI PROJESİ

            Mahalle Başkanlarımız ve Muhtarlarımızdan gelen listelere göre İlçemizde ihtiyaç sahibi ailelere hem ramazan ayında hem Pandemi dönemi boyunca hem de Belediyemize gıda yardımı için başvuran ailelere bu zamana kadar toplamda 5.000 adet gıda kolisi dağıtımı yapılmıştır. Yardımlar aralıksız devam etmektedir.


     GİYECEK YARDIMI PROJESİ

Belediyenin girişimleri sonucunda hayırsever iş adamları ve yardım dernekleriyle bir araya gelerek İlçede ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına giyecek yardımı yapılmıştır.

Yapılan yardımlar kapsamında köy okullarındaki öğrencilere ayakkabı yardımında bulunuldu. Ayrıca Belediye tarafından tespiti yapılan ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına ayakkabı, elbise, mont yardımı rutin olarak yapılmaktadır.


TAZİYE ÇADIRI
Sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalarımız kapsamında yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın taziyelerini rahat bir ortamda kabul etmesi için başlattığımız taziye çadırı kurma çalışmalarımız

ÖZEL GÜNLERDE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIMIZ
Özel gün ve haftaların önemini unutmayarak Kadınlar günü ve Anneler gününde İlçedeki kadınlar ve kıymetli anneler ziyaret edilerek hayır duaları alınmıştır.
İlçede Öğretmenlik görevini icra eden Öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ziyaret edilmiş, Öğretmenler Günü kutlanmıştır.
18 Mart Çanakkale Zaferi, Şehitler Haftası, 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü gibi önemli günlerde şehitlerin kabirleri ve aileleri ziyaret edilmiştir.
İlçedeki sağlık çalışanları da unutulmamış, bu zorlu süreçte onları motive etmek amacıyla ziyaret gerçekleştirilmiş ve sağlık çalışanlarına hediye verilmiştir
Camiiler ve Din Görevlileri Haftasında İlçedeki din görevlilerine özel programlar düzenlenerek din görevlileri ziyaret edilmiştir.
Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve öğrencilerimizin sınavları olduğu günlerde özel halk otobüsleri  Ayvacık-Samsun ve Ayvacık-Çarşamba arasındaki ulaşım hizmetleri tüm halkımıza ücretsiz sunulmuştur.
LGS (Liselere Giriş Sınavı)’ye ve YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı)’ye girecek öğrencilerimizi ziyaret edip çeşitli hediyeler dağıtılarak heyecanlarına ortak olduk.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI YARDIM ÇALIŞMALARIMIZ

Sosyal Belediyecilik hizmetlerini aksatmadan yerine getirebilmek için ilçedeki engelli vatandaşlar düzenli olarak ziyaret edilmekte, talep ve istekleri dinlenerek çözümler üretilmektedir. Belediyenin imkanlarıyla ve hayırsever iş adamlarının yardımlarıyla Engelli vatandaşların gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır.

HASTA VATANDAŞLARIMIZA YARDIM ÇALIŞMALARIMIZ

Belediyeye müracaat eden maddi imkanları iyi olmayan hasta vatandaşların, hayırsever vatandaşlar ve vakıflar ile yapılan işbirliği ile tüm ihtiyaçları ve hastane tedavi masrafları karşılanmaktadır.  Döngel Mahallesinde yaşayan Şule Alış’ın Skolyoz(Omurga Eğriliği) ameliyatı başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. 

SOKAK HAYVANLARIMIZA YÖNELİK YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIMIZ

Sokak Hayvanlarını Besleme Alanı çalışmalarımızı tamamladık. Sokak hayvanlarına daha sağlıklı bir yaşam alanı sunulabilmesi için ilçe genelinde başıboş dolaşan sokak hayvanları Belediye ekipleri tarafından düzenli olarak toplanıp Hayvan barınağına götürülmekte ve orada kısırlaştırarak tedavileri yapılmakta ilçemiz besleme alanında belediyemiz tarafından küçük sevimli dostlarımızın tüm ihtiyaçları ( Yeme, içme, korunma vs.) Belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Sahipli evcil Hayvanların gerek duyulduğunda Belediye tarafından sağlık kontrolleri ve muayenesi yapılmaktadır. Yoğun kar yağışının olduğu kış aylarında sokak hayvanları unutulmamış, belediye tarafından beslenmeleri ve korunmaları sağlanmıştır.

Belediyemiz rutin çalışmalarının dışında Sosyal Belediyecilik anlayışı ile yardıma muhtaç tüm vatandaşlarımıza imkanları ölçüsünde yardım etmeye ve hayat şartlarını iyileştirmeye devam etmektedir.