İlçemiz Okullarına Sağladığımız Destek Çalışamalrımız

İlçemiz Okullarına Sağladığımız Destek Çalışamalrımız

Mahmut Gökmen İmam Hatip Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı son sınıf öğrencilerinin mezuniyet balosu töreninde giymeleri için kep ve cübbe desteği sağladık.
Ayrıca öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı Cemre Dergisinin baskısı için destek sağladık.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine mini Sumo isimli robot için gerekli malzeme desteği sağladık.
 Ayvacık Anaokulunda öğrenciler için içerisinde; sahne, kitaplık, kukla köşesi olan İsmail Hakkı Tonguç Drama Atölyesi yapılması için destek sağladık.
Belediyemiz tarafından okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyesindeki öğrencilerimizin hem zihinlerini geliştirmek hem de oyun oynayarak eğlenmeleri için ahşap akıl ve strateji oyunları etkinliği düzenledik.
Belediyemizin okul çağındaki çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitaplarla bütünleşmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği önemli bir kültürel etkinliktir. İlçemizde 3. kez kitap şenliği düzenlenmiştir.
Belediyemiz tarafından Kültür, Sanat ve Eğitim etkinlikleri kapsamında İlçemizde bulunan ilkokul seviyesindeki öğrencileri yazmaya teşvik etmek amacıyla Ayvacık 1. Yaratıcı Yazarlık Eğitimi etkinliği düzenlenmiştir.
Belediyemiz tarafından Kültür, Sanat ve Eğitim etkinlikleri kapsamında Ayvacık İmam Hatip Ortaokulu ve Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Ortaokulu 6. ve 7. sınıflara Çanakkale ruhunu yaşatmak ve unutturmamak amacıyla " Ayvacık Çanakkale Geçilmez Animasyon Film Gösterimi" etkinliği düzenlenmiştir.
Eğitime destek projemiz kapsamında; Belediyemizin katkılarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm okullarda eğitim gören 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerimizin motivasyonlarını arttırmak ve sınav heyecanlarını yenmeleri amacıyla Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) yönelik deneme sınavı yapıldı.
Belediyemiz tarafından Samsun Gençlik Hareketi kapsamında İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin Çarşamba Cemil Şensoy Kültür Merkezinde “Ziyaret Sofrası” adlı tek perde komedi tiyatrosuna gitmeleri için ulaşım sağlanmıştır.
Belediyemiz tarafından Kültürel ve Sosyal faaliyetler kapsamında Döngel Ortaokulunda eğitim gören 50 öğrencimize Samsunum 2 Gemisinde gezi düzenlenmiştir.
Belediyemiz ve Merkez Anaokulu İşbirliği ile ilçe mahallelerimizde eğitim gören okul öncesi öğrencilere yılsonu şenliği düzenlendi. Okul öncesi öğrencilerimize Hacivat ile karagöz, Palyaço oyunlar, yarışmalar ve animasyon gösterimi yapılarak neşeli dakikalar yaşatıldı. 
Ayvacık İmam Hatip Ortaokuluna mescit ve abdesthane çalışması yapılmış 12 adet yeni lavabo ve musluklar takılmıştır.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin önüne ekiplerimizce parke çalışması yapılmıştır.
Ayvacık Anaokulunda altyapıdan kaynaklı problem ekiplerimizce tadilat edilmiştir.