IPART III TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

29 Mayıs 2024
IPART III TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

İlçe Belediyemiz, Ayvacık Yerel Eylem Grubu Derneği ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü işbirliğiyle bugün Belediyemiz toplantı salonunda IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. 

İlçe Belediyemiz, Ayvacık Yerel Eylem Grubu Derneği ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü işbirliğiyle bugün Belediyemiz toplantı salonunda IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Belediye Başkanımız Sn. Refahittin Şencan, TKDK Samsun İl Koordinatörü Sn. Yusuf Özbey, TKDK İletişim Uzmanı Sn. Serhat Taş, İlçemiz STK temsilcileri, muhtarlar, üreticiler, yatırımcılar ve çiftçiler katıldı.
IPART III bilgilendirme toplantısında sunum yapan TKDK İletişim Uzmanı Sn. Serhat Taş; 2024 yılında uygulanacak olan IPARD III projesinde tarım, hayvancılık, tarımsal sanayi, yenilenebilir enerji, kırsal alanlarda yapılacak gıda ve katma değerli ürünler ile otel, restoran, dinlence alanı gibi kırsal turizm tesisleri başta olmak üzere birçok alanda mevcut ve yeni kurulacak olan işletmelere destek verileceğini ve Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile uygulanan IPARD programında kırsal alanda yatırım gösteren kişilere ve kurumlara yüzde 75’e kadar hibe desteği sağlanacağını aktardı.
Sunum sonrası katılımcıların merak ettiği sorular cevaplandırılarak toplantı son buldu.
Genel, Eğitim, Yatırım, Ziyaret ile ilgili diğer haberler