Tamamlanan Projelerimiz

 • İşyeri Büfeleri Projemiz
 • Legend Otel Projemiz
 • BELEDİYE YAYINLARI

  Kadın Kültür ve Doğal Yaşam Merkezi Projemiz

  Geri

  Ziyaretçilerimiz burada ilçemizin geleneksel yapısını inceleme imkanı bulabilmekte, aynı zamanda  ilçemizi temsil eden el emeği ürünlerle birer hatıra edinerek ayrılabilmekteler. Çalışkan ev kadınlarımızın da bütçesine katkılar sağlayan kültür evimizde, vatandaşlarımız ve ziyaretçilerimiz hoş vakit geçirirken, aynı zamanda geleneksel yemeklerimizi tatma imkanı bulabilmekteler. İlçemize kazandırdığımız bu önemli eser,  turizm faaliyetlerine ve ilçemizin geleneksel yapısını korumaya verdiğimiz önemin en güzel örneğidir.

  Coğrafi ve fiziksel şartlar itibariyle doğayla iç içe, canlı bir kırsal hayat sürülen ilçemizin ahşap mimarileri, her daim korunması ve zenginleştirilmesi gereken eserlerdir. Bu husus üzerinde önemle durarak ilçemiz Eyüp Sultan Mahallesi girişine, doğal yaşamımızın simgesi haline gelen bu eşsiz mimarileri temsil etmek üzere bir ahşap ev inşa ettik. İlçemiz köylerinden vatandaşlarımıza yıllarca barınak olmuş bu evi, doğal özelliklerini aynen koruyarak Eyüp Sultan Mahallesi girişine taşıdık.  İlçemize gelen ziyaretçilerin rahat bir şekilde görebildiği bu kültürel ev, sosyal yaşamımızın önemli bir parçası olmuştur.Aynı geleneksel düzenle içini döşediğimiz kültür evimizde, Çarpana Atölyemizdeki kursiyer hanımlarımızın el emeği olan maddi kültür ürünlerimiz sergilenmekte ve satışa sunulmaktadır.

  Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçemiz görenleri hayran bırakan doğal güzelliklerinin yanı sıra , zengin kültürel değerleri ile eşsiz bir turizm bölgesidir. Bu değerleri yaşatmak, geleneklerimizi koruyup geliştirerek yarınlara taşımak, öncelik verdiğimiz konuların başında gelmektedir.

   

  Projeye Ait Diğer Fotoğraflar  Diğer Projeler